به روز رسانی در 05:42:29 AM GMT

اینجا هستید: آرشیو آخرين اخبار آزادی 128 نفر از زندانیان جرائم غیرعمد زندانهای لرستان در سال 98

آزادی 128 نفر از زندانیان جرائم غیرعمد زندانهای لرستان در سال 98

نامه الکترونیک Print PDF

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان لرستان در سال 1398 تعداد 128 تن از زندانیان جرائم غیر از طریق ستاد دیه استان لرستان از زندان آزاد و به آغوش جامعه و خانواده خود بازگشتند.

توکل شاکرمی مدیرنمایندگی ستاد دیه لرستان با اعلام آزادی این تعداد از زندانیان جرائم غیرعمد استان افزود: تعداد 122 نفر از زندانیان آزاد شده مرد و تعداد 6 نفر زن بوده اند و کل مبلغ بدهی این افراد رقمی نزدیک به 800 میلیارد ریال بوده است.

وی با تقدیر از تلاش های شبانه روزی مددکاران زندانهای استان و همچنین کارکنان خدوم ستاد دیه استان، گفت: این همکاران با الهام از سیره نبوی و اخلاق علوی با تشکیل جلسات متعدد با شکات و دعوت به صلح و سازش، نقش بسیار مهمی در آزادی این تعداد از زندانیان ایفا نموده اند و توانسته اند مبلغ 300 میلیارد ریال گذشت رضایتمندانه از شکات اخذ نمایند.

ایشان همچنین بیان داشتند: اولین خیرین ما به نوعی شکات هستند چرا که با گذشت بخشی از دارایی و حق خود نه تنها به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد کمک می کنند بلکه جلوه ای از فداکاری و ایثار را در جامعه نشانه می دهند و به جرات می توان گفت اگر این مهم صورت نمی گرفت تأمین این مبلغ توسط خیرین کاری بسیار سخت و دشوار بود.

 

شاکرمی درادامه افزود: ان شاء الله در سال جدید با فرهنگ سازی در جامعه  و آگاهی و اطلاع رسانی در خصوص جرائم غیرعمد و با الهام از فرامین الهی و اتکا به آموزه های دینی شاهد جذب بیشتر کمک های خیرین و  نیزافزایش گذشت رضایتمندانه شکات در جهت آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد باشیم.