آخرین اخبار : 

جشن گلريزان شهرستان اليگودرز برگزار شد

به گزارش خبرگزاری فارس از الیگودرز، توکل شاکرمی دوشنبه شب در مراسم جشن گلریزان آزادسازی زندانیان جرائم غیر عمد با اشاره به تاریخچه و فلسفه تشکیل ستاد دیه اشاره کرد و اظهار داشت: در سال 1369 پس از اینکه شهید لاجوردی ضمن بازدید از زندان‌ها متوجه حضور زندانیانی شد که از نظر رفتار و توجه به فرایض دینی با دیگر زندانیان تفاوت داشتند و به جرم غیر عمد  و عدم توانايي مالي در زندان بسر می‌بردند، با دعوت از خيرين به رسم كهنه پهلوانان  گلریزان را ابرگزار نمودند و پس از آن ستاد دیه به تاسي از اين جريان شکل گرفت.

وی با اشاره به جرائم عمد و مواد مخدر، سرقت، جنایت و… گفت: زندانیان این مبحث با حکم مرجع قضایی باید محکومیت خود را سپری کنند، اما برخی جرائم که در اثر حادثه‌ای شخصی را گرفتار کرده‌اند، ممکن است، برای همه اتفاق افتد.

شاکرمی بدهی دیه تصادفات، مهریه و جرائم مالی غیر کلاهبرداری را از این نوع جرائم دانست و افزود: در حال حاضر تعداد 349 زندانی جرائم غیر عمد با بدهی 30 میلیارد تومان در زندان‌های استان لرستان بسر می‌برند که در صورت موجود بودن مبلغی بسيار کمتر از این هم می‌شود، نسبت به آزادی آنها اقدام کرد.

وی عنوان کرد: در سال گذشته تعداد 237 نفر از زندانیان جرائم غیر عمد با بدهی 15 میلیارد تومان آزاد شدند که از این تعداد 6 نفر زن بودند.

مدیر عامل ستاد دیه استان لرستان با اشاره به اینکه سال گذشته  با همت شما خيرين عزيز شاكرميتعداد 17 زندانی این نوع جرائم در الیگودرز آزاد شدند، افزود: این افراد با بدهی یک میلیارد و 700 میلیون تومان از بند رها شدند.

وی افزود: در حال حاضر تعداد 31 زندانی جرائم غیر عمد با بدهی دو میلیارد تومان در زندان‌های الیگودرز هستند و چشم‌شان به دستان پر مهر مردم همین دیار است که با مبلغ یک میلیارد تومان می‌توان نسبت به آزادی آنها اقدام کرد.

در ادامه اين مراسم آقايان  ميرزايي فرماندار شهرستان ، فتحي رئيس دادگستري شهرستان و حجه السلام اسماعيلي مدير حوزه علميه مطالب و رواياتي در خصوص انفاق و دستگيري هم نوع و لزوم توجه به زندانيان غير عمد بيان داشتند.

در پايان اين مراسم خيرين اين شهرستان مبلغ 650 ميليون ريال بابت آزادي زندانيان جرائم غير عمد اين شهرستان اهدا نمودند.