آخرین اخبار : 

یک سنت فرسوده عروسـی را به عزا تبدیل کرد

جعفر در مراسم ازدواج برادرانش با شتاب اسلحه را برداشت که شادی عروسی را دو چندان کند اما در اثر برخورد پایش به میله آهنی درب اتاق ناگهان این اتفاق یک سرور همگانی را به یک عزای عمومی مبدل کرد.

به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میـزان، جعفر در مراسم عروسی برادرانش با عجله و شتاب اسلحه کلاش را برداشت که شادی عروسی را دو چندان کند؛ اما در اثر برخورد پایش به میله آهنی درب اتاق ناگهان تیر از گلوله خارج شد و رعب و وحشت عجیبی در دل میهمانان ایجاد کرد.

ماجرا به شبی بر می‌گردد که جعفر براساس رسم کهن روستا تصمیم می‌گیرد با شلیک تیر هوایی جشن وسرور عروسی برادرانش را دو چندان کند؛ اما تیر هوایی به یکباره مراسم عروسی را به عزا تبدیل کرد، تیر از گلوله خارج شد و در اثر برخورد با یکی از میهمانان منجربه قتل وی و صدمه به یکی دیگر از میهمانان شد.

با شکایت خانواده متوفی و مصدوم برای جعفر در دادگاه پرونده تشکیل می‌شود و دادگاه او را به قتل شبه عمد و ایراد صدمه غیرعمد در ماه حرام به حبس و دیه محکوم می کند.

متهم در تاریخ 16اسفندماه سال 94 به دلیل عدم پرداخت دیه 110 میلیون تومانی راهی زندان می‌شود که 4 فرزندش چشم انتظار پدر هستند.

دراین مدت خانواده جعفر توانسته اند مبلغ 40 میلیون تومان از بدهی نان آور خانواده رافراهم کنند اما مرد روستایی به دلیل بدهی 83 میلیون تومانی همچنان در زندان بسرمی برد که چشم انتظار کمک های خیرین برای آزادی از زندان است.
اين نوع شادي نابهنجار كه متاسفانه همچنان در جامعه علي الخصوص جوامع عشايري و رو ستاها بيشتر شاهد آن هستيم ، باعث بدبختي خانواده هاي بسياري شده است و اين اتفاق هر لحظه در كمين است و براي جلوگيري از اين گونه اتفاق ها نياز به فرهنگ سازي داريم .

پاسخ دهید