آخرین اخبار : 

کمک ۲ میلیارد ریالی خیر برون‌مرزی لرستانی برای آزادی ۳۰ زندانی‌

مدیرعامل ستاد دیه لرستان گفت: خیر برون‌مرزی با اهدای ۲ میلیارد ریال باعث آزادی ۳۰ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد در لرستان شد.
توکل شاکرمی امروز در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در خرم‌آباد، اظهار داشت: یک خیر لرستانی برون‌مرزی با هدایت و همت جناب آقای مهندس بازوند استاندار لرستان سبب آزادی ۳۰ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد با اهدای ۲ میلیارد ریال در استان شد. مدیرعامل ستاد دیه لرستان با بیان اینکه حاج لطیف ناصری راد از هم‌استانی‌های مقیم کشور امارات ‌همیشه در کارهای خیر شرکت دار‌د، افزود: وی در سال‌های گذشته در پروژه‎های مدرسه‌سازی، بهداشت و درمان و غیره نیز همکاری خوبی با مسئولان استان داشته و منشاء خدمات خیر فراوانی به مردم محروم استان بوده . وی با بیان اینکه این خیر ‌‌امسال هم به کمک ستاد دیه لرستان شتافت و باعث بازگشت تعدادی از زندانیان جرایم غیرعمد به آغوش خانواده شد، تصریح کرد: کل بدهی این ۳۰ نفر مبلغی حدود ۶ میلیارد ریال بود‌ که علاوه بر پرداخت ۲ میلیارد ریال توسط این خیر مابقی بدهکاری در ستاد دیه توسط شکاک با رضایت‌مندی بخشیده شد. مدیرعامل ستاد دیه لرستان بیان کرد: تمام زندانیان آزاد شده مرد هستند که سه نفر از آن‌ها به علت تصادف و عدم توان مالی برای پرداخت دیه گرفتار بند زندان بودند و مابقی بدهکاران مالی غیرکلاهبرداری هستند. وی وظیفه این نهاد را کمک به زندانیان جرایم غیرعمد دانست و تاکید کرد: هزینه‌های ستاد دیه تنها برای موارد خاص اختصاص و صرف می‌شود و فقط کسانی که به طور غیرعمد و ناخواسته مرتکب جرم می‌شوند، می‌توانند از خدمات این نهاد استفاده کنند. این مسئول در ادامه افزود: ستاد دیه استان تمام تلاش خود را برای رضایت‌بخشی به کار برده است که خوشبختانه تاکنون نیز تا حد زیادی موفق بوده است.
شاکرمی یادآور شد: در نیمه اول سال جاری چهار جشن گلریزان در شهرستان‌های خرم‌آباد، بروجرد، ازنا و دورود به منظور آزادی زندانیان جرایم غیرعمد استان برگزار شده است. مدیرعامل ستاد دیه لرستان اضافه کرد: از خیرین انتظار می‌رود که زندانیان جرایم غیرعمد را دریابند و برای آزادی نسبت به پرداخت بخشی از بدهی این افراد اقدام کنند. وی خاطرنشان کرد: طی سال‌های گذشته خیرین بسیاری به ستاد دیه جهت کمک‌ به این نوع زندانیان مراجعه کرده‌اند.

پاسخ دهید