آخرین اخبار : 

معاون دادستان و دادیار ناظر بر زندانهای خرم آباد از ستاد دیه استان لرستان بازدید نمود

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان لرستان علی علیپور معاون دادستان و دادیار ناظر بر زندانهای خرم آباد از ستاد دیه استان لرستان بازدید نمود
در این دیدار ابتدا توکل شاکرمی مدیر عامل ستاد دیه شعبه لرستان ابتدا ضمن تشریح عملکرد ستاد دیه درشش ماه اول سال ۱۳۹۴، برخی از مسائل ومشکلات پیش روی مدددجویان جرائم غیر عمد را مطرح و خواستار مساعدت این مقام قضایی به زندانیان جرائم غیر عمد شد.
ایشان همچنین عنوان نمود با توجه به اینکه علت گرفتار شدن زندانیان جرائم غیر عمد اغلب بدلیل عدم آگاهی از قوانین و مقررات و سهل انگاری نسبت به بیمه ها ، صدور اوراق مالی و بحث مهریه بوده همکاری و تعامل دستگاه قضایی استان می تواند در آزادی هر چه بیشتر تعداد زندانیان غیر عمد موثر باشد .
سپس علیپور معاون دادستان و دادیار ناظر بر زندانهای خرم آباد کاهش چشمگیرپرونده های دیات رادرسطح استان نتیجه فعالیت و عملکرد ارزنده ستاد دیه عنوان نمود و اظهار داشت ستاد دیه بعنوان یک نهاد مردمی و با نیت خیر تاسیس شده کمک های خیرین در این راستا باعث کاهش تعداد زندانیان بدهکار دیه و سایر زندانیان غیر عمد شده است که یکی از اهداف اصلی دستگاه قضا همین کاهش جمعیت کیفری زندانیان است .
معاون دادستان مرکز استان اعلام داشت ارتقاء دستگاه قضایی در ابعاد مختلف مستلزم همکاری همه نهادهای وابسته به قوه قضاییه است و در همین راستا تعامل و همکاری با ستاد دیه نیز در دستور کار قرار دارد. ایشان همچنین قول مساعد دادند به مددجویان غیر عمد جهت رایزنی با شکات یا دریافت تسهیلات قرض الحسنه با درخواست ستاد دیه جهت پیگیری پرونده و استخلاص از حبس با شرایط سهل تری مرخصی اعطا شود.

پاسخ دهید