آخرین اخبار : 

سنت‌های غلط در برخی استان‌ها هنوز قربانی می‌گیرند،


مدیرعامل ستاد دیه لرستان در گفت‌وگو با میزان:
سنت‌های غلط در برخی استان‌ها هنوز قربانی می‌گیرند
خبرگزاری میزان: شاکرمی با بیان اینکه سنت‌های غلط در برخی استان‌ها هنوز قربانی می‌گیرند، گفت: در حال حاضر سه نفر بدلیل تیراندازی در مراسم عروسی در زندان به سر می‌برند.
«توکل شاکرمی» در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی و قضایی میزان با بیان اینکه هراز چندگاهی مشاهده می‌شود که برخی سنت‌های غلط و نابه‌جا تا آنجا پیش می‌رود که به یک معضل اجتماعی و فرهنگی مبدل می‌شود، اظهارکرد: رسم غلط و اشتباه تیراندازی در مراسم شادی و عروسی‌ها که متاسفانه در لرستان و چند استان دیگر همواره مشکل ساز بوده و کام هموطنان عزیز را تلخ و خاطره بسیار بدی از خود بجا می‌گذارد.

وی افزود: در حال حاضر سه نفر بدلیل مبادرت به این اقدام نادرست علاوه بر اینکه مسبب حادثه و مشکل برای دیگران شده‌اند خود نیز گرفتار زندان هستند.

شاکرمی با بیان اینکه علیرغم ممنوعیت استفاده از سلاح و لزوم برخورد با این پدیده اشتباه و به جا مانده از گذشته که نه تنها هیچ نشانه‌ای از شادی ندارد بلکه باعث رعب و وحشت می‌شود، اظهارکرد: همچنان ما شاهد استفاده از سلاح های شکاری و جنگی در مراسمات شادی هستیم و در خبرها از کشته یا زخمی شدن افرادی بی‌گناه با خبر می‌شویم.

وی ادامه داد: افرادی بخاطر این غفلت و هیجان بیجا گرفتار زندانند و از طرف دیگر مسبب قتل و یا نقص عضو افرادی بیگناه دیگر می‌شوند.

شاکرمی یادآور شد: در این زمینه باید فرهنگ‌سازی صورت بگیرد، این موضوع نیاز به برخورد قانونی دارد.

مدیرعامل ستاد دیه لرستان خاطرنشان کرد: در گذشته عشایر برای دفاع از جان و مال خود مبادرت به نگهداری و حمل سلاح می‌کردند و خوشبختانه با توجه به امنیت بالای جامعه اسلامی در حال حاضر این امر وجاهت قانونی نداشته و باید دستگاه قضایی با خاطیان برخورد قاطع داشته باشد تا دیگر شاهد این گونه صحنه‌های دلخراش نباشیم .

پاسخ دهید