آخرین اخبار : 

جشن گلریزان فرصتی برای بهره‌مندی از رحمت بی‌پایان الهی است

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان:

کمک در جشن گلریزان فرصتی برای بهره‌مندی از رحمت بی‌پایان الهی است/ آزادی زندانیان جرایم غیرعمد، کمک به پویایی جامعه است چرا كه تعدادي بخاطر جرائم غير عمد گرفتار شده اند و بواسطه زنداني شدن خانواده هايشان هم گرفتار هستند.

امام جمعه

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه خرم اباد  با بيان آيات و رواياتي از معصومين در باب احسان و نيكي  گفت: خیرانی که برای آزادی زندانیان غیر عمد وارد میدان می شوند ثوابی زیادی برده و بهمين واسطه زندانیان نیازمند یاری دهنده خیران هستند.

به گزارش روابط عمومي ستاد ديه شعبه لرستان ، آیت الله سید احمد میرعمادی در مراسم جشن گلریزان خرم اباد اظهار داشت: از اینکه در ماه ضیافت الهی سفره‌ رضوان برای بندگان گشوده شده است خداوند را شکر می‌کنیم.

وی با بیان اینکه جشن گلریزان فرصتی برای احسان و نیکی کردن به همنوعان است، افزود: این جشن فرصتی است تا دست‌های انسان‌های نیکوکار به‌ سوی نیازمندان دراز شود و همگان از رحمت الهی بهره‌مند شوند.

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: جشن گلریزان سفره امید را برای خانواده‌های نیازمند باز می‌کنند و فرصتی است تا ما از یک امتحان و آزمایش مالی سربلند بیرون بیاییم.

وی بیان کرد: یکی از فضیلت‌های انسانی نیکی و بخشش است اما آنچه در این فضیلت بسیار مهم هست این است که انسان در راه خدا آنچه را که دوست دارد ببخشد.

آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه بخشش و احسان اثرات فراوانی دارد و مهم‌ترین اثر آن آرامش انسان و آسایش دیگران است، گفت: درواقع ما که می‌بخشیم آرامش پیدا می‌کنیم و دیگران با آزاد شدن از آسايش  بهره‌مند می‌شوند و می‌بینیم که چشم‌های خانواده‌های فراوانی به جشن گلریزان است.

نماینده ولی فقیه در لرستان اظهارداشت: آزاد کردن هر زندانی جرائم غیر عمد کمک به فعالیت اقتصادی و اجتماعی جامعه است چراکه فرد با بیرون آمدن از زندان، خود مشغول کار می‌شود و به اقتصاد نیز کمک می‌کند.

وی افزود: بسیار مهم است که ما در این امر الهی و خداپسندانه شرکت کنیم چنانکه در روایت نیز آمده است  کسانی که می‌خواهند به صدیق به پیوندند راه آن بخشش است و خیرانی که برای آزادی زندانیان غیر عمد وارد میدان می شوند ثوابی زیادی برده و زندانیان نیازمند یاری خیران هستند.

آیت الله میرعمادی عنوان کرد: خوشبختانه در استان لرستان در چند سال اخیر قدم‌های بسیار بلندی برای آزادسازی زندانیان جرائم غیر عمد برداشته‌شده و مردم و خیرین حضور خوبی در جشن گل‌ریزان و کمک به زندانیان غیر عمد داشته‌اند.

رئیس کل دادگستری استان لرستان گفت: ۳۴۹ زندانی جرائم غیر عمد هم اکنون در زندان‌های لرستان وجود دارد که مجموع بدهی آن‌ها ۳۰ میلیارد تومان است.

بدري

، جعفر بدری در  ادامه مراسم جشن گلریزان که برای کمک به زندانیان غیر عمد در خرم‌آباد برگزار شد اظهار داشت: زندانیان جرائم غیر عمد هیچ نقشی در حادثه‌ای که منجر به زندانی شدن آن‌ها شده است ندارند و درواقع شرایط سبب شده تا این افراد هم‌اکنون در زندان باشند.

بدری افراد و زندانیان مشمول کمک ستاد دیه را به چهار دسته تقسیم کرد و گفت: دسته  اول مربوط به تصادفات است و درواقع کمک به این افراد مشکل دو خانواده درگیر در پرونده تصادف را برطرف می‌کنند و علاوه بر آن بدهکاران مالی  غير كلاهبرداري که بابت ورشكستگي و عدم توانايي پرداخت  چک و سفته در زندان هستند نیز از کمک‌های ستاد دیه بهره‌مند‌ می‌شوند. دسته سوم بدهکاران مهریه و نفقه  مورد دیگری که ستاد دیه به آن کمک می‌کنند مربوطه به زندانیان حوادث کارگاهی و ساختماني است.

رئیس کل دادگستری استان لرستان اظهارداشت: سال گذشته از محل کمک‌های ستاد دیه استان لرستان 237 نفر از زندانیان جرائم غیر عمد آزاد شدند که مجموعه بدهی آن‌ها 15 میلیارد تومان بود که ستاد دیه توانست با رایزنی‌های خود سه میلیارد تومان از شكات گذشت رضايتمندانه  بگیرد.

وی افزود: در حال حاضر 349 زندانی جرائم غیر عمد در زندان‌های استان لرستان وجود دارد که مجموعه بدهی‌های آن‌ها 30 میلیارد تومان .هر چند براي آزادي اين افراد با اقداماتي كه در ستاد ديه صورت ميگرد از جمله رايزني با شكات به مبالغ بسيار كمتري نياز است.

بدری خاطرنشان کرد: از همه نهادهای مالی و خیرین می‌خواهیم برای حل مشکلات زندانیان جرائم غیر عمد و پرداخت بدهی آن‌ها کمک کنند.

در ادامه آقاي عيدي بيرانوند شهردار خرم اباد هم با عنوان نمودن مطالبي در خصوص اهميت به زندانيان جرائم غير عمد قول مساعد دادند كه به ستاد ديه همكاري و مساعدت نمايند.

در پايان اين مراسم توكل شاكرمي  مدير عامل ستاد ديه شعبه لرستان ،عنوان داشت  اين جشن پنجمين جشن گلريزاني بود كه در ماه مبارك رمضان امسال  در استان لرستان برگزار گرديد و اضهار داشت با مبالغ اهدايي خيرين 60 نفر از زندانيان جرائم غير عمد استان آزاد مي گردند .

گلريزان 2