آخرین اخبار : 

آزادی 266 نفر از زندانیان جرائم غیرعمد زندانهای لرستان در سال 97

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان لرستان در سال 1397 تعداد 266 نفر از زندانیان جرائم غیر از طریق ستاد دیه استان لرستان از زندان آزاد و به آغوش جامعه و خانواده خود بازگشتند.

توکل شاکرمی مدیرنمایندگی ستاد دیه لرستان با اعلام آزادی این تعداد از زندانیان جرائم غیرعمد استان افزود: تعداد 252 نفر از زندانیان آزاد شده مرد و تعداد 14 نفر زن بوده اند و کل مبلغ بدهی این افراد رقمی نزدیک به 500 میلیارد ریال بوده است.

وی با تقدیر از تلاش های شبانه روزی مددکاران زندانهای استان و همچنین کارکنان خدوم ستاد دیه استان، گفت: این همکاران با الهام از سیره نبوی و اخلاق علوی با تشکیل جلسات متعدد با شکات و دعوت به صلح و سازش، نقش بسیار مهمی در آزادی این تعداد از زندانیان ایفا نموده اند و توانسته اند مبلغ 250 میلیارد ریال گذشت رضایتمندانه از شکات اخذ نمایند.

ایشان همچنین بیان داشتند: اولین خیرین ما به نوعی شکات هستند چرا که با گذشت بخشی از دارایی و حق خود نه تنها به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد کمک می کنند بلکه جلوه ای از فداکاری و ایثار را در جامعه نشانه می دهند و به جرات می توان گفت اگر این مهم صورت نمی گرفت تأمین این مبلغ توسط خیرین کاری بسیار سخت و دشوار بود.

پاسخی بگذارید