آخرین اخبار : 

آزادي تعداد 240 نفر زنداني لرستاني در 11 ماه سال جاري

توکل شاکرمی - مدیرعامل ستاد دیه لرستان

توکل شاکرمی مدیر نمایندگی ستاد دیه لرستان گفت، در حال حاضر 393 نفر به دلیل ارتکاب جرائم غیرعمد در استان زندانی هستند

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان؛ توکل شاکرمی مدیر نمایندگی ستاد دیه لرستان گفت: در حال حاضر ۳۹۳ نفر به دلیل ارتکاب جرائم غیرعمد در استان زندانی هستند.

وی خاطرنشان کرد: از این تعداد ۲۶ نفر بدهکار دیه تصادف، ۴ نفر بدهکار دیه حوادث کارگاهی، ۲۹۱ نفر بدهکار مالی جرائم غیر از کلاهبرداری و ۷۷ نفر نیز بدهکار مهریه و نفقه هستند.
بیشتر بخوانید:
آزادی 30 زندانی جرائم غیرعمد در آذربایجان شرقی

مدیر نمایندگی ستاد دیه لرستان مجموع بدهی این تعداد زندانی جرایم غیر عمد را ۴۰ میلیارد تومان عنوان و تصریح کرد: با توجه به فرآیند آزادسازی در ستاد دیه و روند‌هایی که در خصوص دعوت شکات به صلح‌وسازش وجود داشته پیش‌بینی می‌شود با نصف این مبلغ نیز بتوان تمامی زندانیان را آزاد کرد.

شاکرمی بیان داشت: از ابتدای امسال تاکنون ۲۴۰ زندانی جرائم غیرعمد در استان آزاد شده که از این تعداد ۱۴ نفر خانم و ۲۲۶ نفر نیز آقا بودند.

وی با ابراز اینکه این تعداد زندانی با مبلغی بالغ بر ۲۱ میلیارد تومان آزاد شدند، گفت: ۹ میلیارد تومان این مبلغ از طریق گذشت رضایتمندانه حاصل شده و مابقی از طریق کمک‌های خیرین و استفاده از تسهیلات بانکی تامین شده‌است.

مدیر نمایندگی ستاد دیه لرستان علت بیشتر وقوع جرائم غیرعمد را مشکلات اقتصادی دانست و یادآور شد: با وجود اینکه بیمه نقش بسزایی در کاهش ورود افراد به زندان بر اثر ارتکاب جرائم غیرعمد دارد، اما متاسفانه فرهنگ‌سازی لازم در این زمینه صورت نگرفته و همچنان شاهد جایگزینی افراد در زندان‌ها هستیم.

شاکرمی با بیان اینکه ۱۰ درصد کل زندانیان لرستان را زندانیان جرائم غیرعمد تشکیل می‌دهد، تاکید کرد: ضرورت دارد فرهنگ بیمه را در بین شهروندان ترویج دهیم.

انتهای پیام/م
۳۹۳ زندانی جرائم غیرعمد لرستان چشم‌انتظار کمک خیرین

پاسخی بگذارید